Sinema

Sanat ile tecrübenin kesişim noktasında yer alan, tüm teknik bilgi ve donanımı bünyesinde barındıran Emin Demirel

Görüntülerin ya da çizilmiş olan desenlerin ışıkla bir perdeye düşürülmesi neticesinde hareketli görüntüler elde edilir. Bu görüntüler, sinema sanatının temellerini oluşturur. Sinemanın sanat ile olan ilişkisini uzun uzadıya anlatma niyetinde değiliz fakat sinemanın her şeyden önce bir sanat olduğunu bilmek yapılan işin kalitesini ortaya çıkarmaya yetecektir. Bu bilinç ile rotamızı oluştururken, sanatın en güzel yerinde bulunmanın gururu çalışmalarımızın sinerjisini oluşturmaktadır.

19. yüzyılın sonlarına yaklaşırken Fransız Lui ve Auguste Lumiere kardeşler, bir aygıt (sinematograf) geliştirdiler ve dönem insanlarını hareketli görüntüyle tanıştırdılar. Bu tanışma sinema tarihinin doğuşunu simgelese de asıl gelişme bu tarihten sonra yaşandı ve günümüze kadar kartopu etkisi ile geldi. Peki ya sonrası? Geliştirilen bu tekniğin gelişen ve büyüyen şekli ile tanışma, güneş hangi açıdan vurursa vursun Emin Demirel tecrübesinde beyaz perdeye yansımaya başladı.  

Sanat ile tecrübenin kesişim noktasında yer alan, tüm teknik bilgi ve donanımı bünyesinde barındıran Emin Demirel imzası renk sinema Tv, en canlı renklerinizin ressamı olmakla yetinmiyor, geliştirdiği projelerle ekranların kraliyet sofrasına sizleri davet ediyor..

Sinema Filmi: Adana İşi

Kısa Film: Evdeki Yabancı